Informacja o zimowym utrzymaniu dróg powiatowych

Od kilku dni mieszkańcy Powiatu Płockiego borykają się z dość intensywnymi opadami śniegu. Niebezpiecznie robi się zwłaszcza wtedy, gdy następuje krótka odwilż, a za chwilę temperatura znowu spada poniżej zera. Uważać powinni szczególnie kierowcy.

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku, jak właściwie co roku o tej porze, mają pełne ręce roboty.

Obowiązują całodobowe dyżury na wszystkich bazach ZDP, tj. w Sikorzu, w Bodzanowie i w Gąbinie. Podejmowane są wszelkie możliwe działania mające na celu zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego, które są spowodowane występującymi obecnie warunkami atmosferycznymi.

Drogowcy informują, że na szczęście wszystkie drogi w Powiecie Płockim są przejezdne. - W związku z prognozowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w ruchu na drogach powiatowych będących w naszym Zarządzie – mówi Dyrektor ZDP w Płocku Marcin Błaszczyk.

Dyrektor dodaje, że ilość pracującego sprzętu może się zmieniać w zależności od pory dnia i występujących warunków pogodowych.

Informacje na temat zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Płockiego znajdują się na stronie internetowej Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku pod adresem www.zdpplock.pl w zakładce Aktualności – Zimowe utrzymanie dróg.