Orszak Trzech Króli – zapraszamy do wspólnego świętowania!

Około 30 Orszaków Trzech Króli przejdzie ulicami miast i wsi diecezji płockiej w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Po raz ósmy wierni oddadzą w ten sposób hołd Dzieciątku Jezus w Płocku. Wydarzeniom tym w diecezji towarzyszyć będą m.in. konkursy i loterie.

Orszak w Płocku jest najstarszym w diecezji płockiej, odbędzie się po raz ósmy z kolei, pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Płocczanie wyruszą o godz. 11.00 ze Starego Rynku, aby ulicami Bielską i Jachowicza dojść do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku. O godz. 12.00 Mszy św. z ich udziałem przewodniczyć będzie biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, który wygłosi również homilię.

Orszakowi tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs na szopkę Bożonarodzeniową, a także po raz pierwszy loteria, podczas której można będzie wylosować rower czy inne nagrody rzeczowe.