Nadanie Odznaki Jubileuszowej „Polska Niepodległa 1918- 2018”

W dniu 27 grudnia miało miejsce uroczyste nadanie Odznaki Jubileuszowej „Polska Niepodległa 1918- 2018” dla mieszkanki gm. Bodzanów Weroniki Jóźwiak. Weronika Jóźwiak była uczestnikiem II wojny światowej, po jej zakończeniu działała w Armii Krajowej, gdzie otrzymała pseudonim „Werka”. Uhonorowana Złotym Krzyżem za Zasługi z Mieczami. Swoje całe lata młodzieńcze i dorosłe poświęciła na służbę dla Ojczyzny.

Z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych nadał jej odznakę jubileuszową w uznaniu szczególnych zasług w walce z okupantem. Aktu dekoracji dokonali: płk Antoni Jelec- Honorowy Prezes koła powiatowego Kombatantów; Hilary Januszczyk- Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z kombatantami oraz Jerzy Staniszewski- wójt gminy Bodzanów.

Ponadto z okazji 100- lecia urodzin mieszkanki Bodzanowa Starosta Płocki Mariusz Bieniek przekazał list gratulacyjny oraz symboliczne kwiaty.