Otwarcie Klubu "Senior+" w gminie Drobin

W dniu 28 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Klubu "Senior+" w Łęgu Probostwie, który powstał dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja oraz Rady Miejskiej w Drobinie.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej celebrowanej przez proboszcza parafii pw. św. Katarzyny w Łęgu Probostwie - ks. Zbigniewa Józefa Załęckiego. Następnie uczestnicy udali się na miejsce otwarcia obiektu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drobinie Adam Zbigniew Kłosiński, Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – koła nr 3 w Łęgu Probostwie Zofia Joachimowicz, ks. proboszcz Zbigniew Józef Załęcki oraz członek Zarządu Powiatu w Płocku Bogdan Banaszczak.

Klub "Senior+" znajduje się w budynku strażnicy OSP w Łęgu Probostwie. Pomieszczenia dotychczas niewykorzystane zamienione zostały w bardzo przytulne i dobrze wyposażone miejsce, gdzie seniorzy będą mogli miło i aktywnie spędzać czas.

Po zwiedzaniu wszyscy udali się do sali OSP, gdzie miały miejsce oficjalne przemówienia i życzenia. Pośród licznych życzeń, pozdrowienia i upominki - w imieniu Starosty Płockiego oraz Radnego Rady Powiatu w Płocku Mariusza Bieńka - przekazał członek Zarządu Powiatu w Płocku Bogdan Banaszczak.