Ukraińscy goście w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku

W czwartek, 29 listopada grupa ukraińskich dyrektorów szkół, kierowników wydziałów oświaty oraz ośrodków metodycznych z obwodu czernihowskiego odwiedziła Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Płocku by rozmawiać o realizacji zadań oświatowych realizowanych przez samorząd Powiatu Płockiego.

Podczas spotkania, którego gospodarzem była Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku Mariola Duda, a w którym uczestniczyła również Wicestarosta Iwona Sierocka poruszono problemy dotyczące optymalizacji sieci szkolnych, strategii oświatowych, edukacji pozaszkolnej, integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, edukacji regionalna oraz finansowania oświaty

Wizyta zorganizowana została na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, która od lat aktywnie wspiera reformy decentralizacyjne na Ukrainie.  Jednym z elementów reformy na Ukrainie jest decentralizacja oświaty, wzmacnianie ukraińskich gmin (gromad), które przejmują zadania oświatowe wzorując nie na polskim modelu.