Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina” podsumowuje projekt

W minioną środę Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina”, które wspiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, podsumowało projekt: „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

Celem projektu było zgromadzenie wiedzy o historii Drobina i uruchomienie strony internetowej otwartej na poszerzanie bazy informacyjnej oraz kierowanie uwagi na te miejsca historii Drobina, które mogą bezpowrotnie ulec zniszczeniu, udokumentowanie pamiątek historycznych w wersji elektronicznej, ale też wskazywanie na konieczność ratowania tego, co może ulec zniszczeniu.

W ramach projektu uruchomiono stronę internetową poświęconą historii, teraźniejszości i przyszłości Drobina, opracowano publikację gromadzącą zdobyty w czasie realizacji grantu materiał, zebrano i nagrodzono autorów prac plastycznych w ramach warsztatów "Drobin w kolorach i kształtach", zgromadzono materiał tekstowy, fotograficzny oraz graficzny w oparciu o konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Drobin moich marzeń", oraz opracowano materiał przygotowany przez przedstawicieli starszego pokolenia - "Drobin we wspomnieniach".

Stowarzyszenie "Edukacja dla Drobina" powstało w celu wspierania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. Szkoła ta odgrywa niezwykle istotną rolę w środowisku i - ze względu na swoją specyfikę - potrzebuje realnego wsparcia różnych podmiotów, by móc kontynuować dotychczasowe, bardzo ambitnie realizowane działania edukacyjne.

W uroczystym podsumowaniu projektu uczestniczyła Wicestarosta Iwona Sierocka.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.