Senioriada w Małej Wsi i uhonorowanie wyjątkowych osób

- Serdecznie Państwa witamy na kolejnej edycji małowieskiej Senioriady, która jest świętem nas wszystkich. Dziękujemy, że możemy się od Państwa uczyć radości życia i niezwykłej mądrości, którą nam imponujecie – zwracała się do przybyłych Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

Senioriada w Małej Wsi powoli wpisuje się w krajobraz całej Gminy. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego seniorzy mogą się spotkać, miło spędzić czas, wymienić doświadczeniami, a często także zaprezentować swoje talenty.

Obecna edycja, która odbyła się przed kilkoma dniami, również przebiegała w przyjaznej atmosferze. Było uroczyście, ale przede wszystkim radośnie i bardzo miło.

Senioriadę prowadziła Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper. Obecny był również Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który objął wydarzenie patronatem honorowym, a także Radni Powiatu Płockiego Jadwiga Milewska i Apolinary Gruszczyński.

Wśród uczestników było bardzo wielu studentów Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emeryci i renciści z terenu Gminy Mała Wieś, przedstawiciele oddziałów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Prezes Oddziału Okręgowego w Płocku Jadwigą Korneszczuk na czele.

Starosta Mariusz Bieniek podziękował wszystkim za cztery ostatnie lata doskonałej współpracy, a kilkunastu osobom wręczył medale „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”.

Medal – decyzją Kapituły - za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej został przyznany dla:

• Pani Anny Kamińskiej,
  • Pani Stanisławy Mroczek,
  • Pani Jadwigi Rypińskiej,
  • Pana Waldemara Rypińskiego,
  • Pani Janiny Szkopek,
  • Pani Elżbiety Szymańskiej,
  • Pani Barbary Kłosińskiej – pośmiertnie,
  • Pani Ireny Rosiak – pośmiertnie,
  • Pani Zofii Krystek,
  • Pani Grażyny Kłosińskiej,
  • Pana Antoniego Kłosińskiego,
  • Pani Haliny Nowackiej,
  • Pani Haliny Sobańskiej.

Uczestnicy Senioriady mogli się też na chwilę przenieść w lata 20. ub. wieku. Wszystko za sprawą wspaniałego występu zespołu Kram Kramowski. O dobry nastrój gości zadbał także niezastąpiony zespół „Ukudemia” z 64. Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” z Małej Wsi.

Organizatorem Senioriady było Starostwo Powiatowe w Płocku.