Dwie nowe karetki trafią do Gąbina i Wyszogrodu

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zakupił dwa ambulanse specjalistyczne ratownictwa medycznego wyposażone w sprzęt medyczny. Nowe karetki to samochody marki Volkswagen Crafter, każdy o wartości blisko 300 tys. zł, wyposażone w sprzęt medyczny, którego wartość stanowi blisko 250 tys. zł. Ambulanse trafią do placówek w Gąbinie i Wyszogrodzie.

W uroczystości przekazania dwóch ambulansów specjalistycznych ratownictwa medycznego, która odbyła się 19 października, udział wziął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który wyraził wdzięczność za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najwyższej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka. Podkreślił również, że standardy ochrony zdrowia sukcesywnie wzrastają, a ratownicy dysponują coraz lepszym wyposażeniem, dzięki czemu mieszkańcy Mazowsza mogą liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku działa na obszarze zamieszkanym przez około 800 tys. osób. W jego obrębie znajdują się powiaty: płocki, m. Płock, gostyniński, sierpecki, ciechanowski, płoński, mławski, nowodworski i żuromiński. W regionie pracuje 28 zespołów ratownictwa medycznego, w tym wodny zespół ratownictwa oraz dodatkowy zespół transportowy typu „N” do transportu noworodków.

Dzięki zakupionym pojazdom niewątpliwie poprawi się jakość świadczonych usług medycznych oraz komfort pracy ratowników medycznych.

W uroczystości Powiat Płocki reprezentowali Starosta Mariusz Bieniek oraz Wicestarosta Iwona Sierocka.