Nowa wystawa w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej

W minioną sobotę przedstawiciele Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Apolinary Gruszczyński - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Dorota Zakrzewska – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Krzysztof Olejnicki - Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich wraz z przedstawicielami Muzeum Mazowieckiego w Płocku Oddział Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej Tomaszem Kordalą Zastępcą Dyrektora Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Zdzisławem Leszczyńskim Kierownikiem Oddziału Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej oraz Janem Boszko Burmistrzem Miasta i Gminy Wyszogród otworzyli nową ekspozycję w Muzeum.

Wystawa pt. „Wisła” to kolejne zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” współfinansowanego w ramach Osi Priorytetowej V Gospodarka przyjazna środowisku Działania 5.4 Ochrona bioróżnorodności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Szerokie zbiory historyczne Muzeum Wisły w Wyszogrodzie zostały poszerzone o stałą ekspozycję akwarystyczną flory i fauny Wisły. Wystawa wyposażona została w akwarium o pojemności około tysiąca litrów, stanowiące ilustrację żywej rzeki, jak również w eksponaty oraz mapę z naniesionymi szlakami utworzonymi w ramach ww. projektu.

Efekt finalny nie pozostawia wątpliwości, iż nowopowstała ekspozycja akwarystyczna flory
i fauny rzeki Wisły w połączeniu z dotychczasowym zbiorem Muzeum, przyciągnie kolejne rzesze turystów i mieszkańców ziemi mazowieckiej.

Wykonawcą  wystawy był Aleksander Niweliński właściciel firmy ANDRIAS z Płocka.

Już niebawem Powiat zorganizuje kolejną wystawę w ramach ww. projektu. W ramach nawiązanej współpracy z Nadleśnictwem Łąck powstanie stała ekspozycja pt. „Wokół Nasion” w obiekcie Wyłuszczarni Szyszek w Łącku.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.