Sesja popularno – naukowa pt.: „Antoniówko nie zapomnę Ciebie ! – dzieło Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego wczoraj, dziś i jutro”

W dniu 12 września 2018 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, odbyła się sesja popularno – naukowa pt.: „Antoniówko nie zapomnę Ciebie ! – dzieło Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego wczoraj, dziś i jutro” pod honorowym patronatem Starosty Płockiego - Mariusza Bieńka i Biskupa Płockiego - Piotra Libery.

Sesja rozpoczęła się uroczystą  Mszą  Świętą dziękczynną za życie i dzieło Bł. Abp. A.J, Nowowiejskiego, której oprawę muzyczną uświetniła  grupa Bayer Full. Po mszy w otaczającym „Antoniówkę” parku odsłonięto tablicę upamiętniającą Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie swoje prelekcje podczas sesji naukowej wygłosili: ks. Prof. Dr Hab.  Michał Marian Grzybowski, ks. Prał. Prof. Dr. Hab. Ireneusz Mroczkowski, Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Lech Dąbrowski oraz Kierownik Działu Opiekuńczego w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie – Adam Pawłowski. Na koniec sesji mieszkańcy DPS w Brwilnie zaprezentowali piękne i wzruszające przedstawienie teatralne pt: „ Brwileńska sztuka o Bł. Abp. A.J. Nowowiejskim”.