Przebudowa drogi powiatowej Bulkowo - Kobylniki rozpocznie się już w następnym tygodniu!

10 km wyjątkowo ważnej drogi powiatowej za kwotę prawie 9 mln zł zostanie oddana do użytku za maksymalnie 12 miesięcy. Jest to niezwykle ważna inwestycja w szczególności dla mieszkańców Gmin Bulkowo, Bodzanów, Mała Wieś i Wyszogród.

Droga powiatowa Bulkowo-Kobylniki to jedna z ważniejszych tras dla 4 gmin: Bulkowa, Bodzanowa, Małej Wsi i Wyszogrodu. Jest ona jedną z głównych dróg dojazdowych do krajowej 50. Niestety jej dotychczasowy stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Jest to inwestycja szczególnie ważna dla lokalnych radnych: Elżbiety Jachimiak, Jadwigi Milewskiej i Apolinarego Gruszczyńskiego, którzy wielokrotnie zaznaczali konieczność remontu trasy.

- Razem z radnymi powiatowymi z tego okręgu staraliśmy się jak najszybciej doprowadzić do remontu drogi Bulkowo-Kobylniki. - wyjaśnia Starosta Mariusz Bieniek – Niestety jest to aż 10 km odcinek, którego remont pochłonie duże środki, dlatego staraliśmy się o finansowanie zewnętrzne. Dzięki pomocy Marszałka Adama Struzika, który przekazał na tę inwestycję 4,2 mln zł, nareszcie możemy rozpocząć pracę. Zaczynamy już w przyszłym tygodniu!

Całość inwestycji pochłonie prawie 9 mln zł, część funduszy pochodzi z dotacji (4,2 mln zł), pozostała część to środki własne. Prace ruszają w drugim tygodniu września i będą trwały maksymalnie 12 miesięcy.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.