Przebudowa drogi powiatowej Bulkowo - Kobylniki rozpocznie się już w następnym tygodniu!

10 km wyjątkowo ważnej drogi powiatowej za kwotę prawie 9 mln zł zostanie oddana do użytku za maksymalnie 12 miesięcy. Jest to niezwykle ważna inwestycja w szczególności dla mieszkańców Gmin Bulkowo, Bodzanów, Mała Wieś i Wyszogród.

Droga powiatowa Bulkowo-Kobylniki to jedna z ważniejszych tras dla 4 gmin: Bulkowa, Bodzanowa, Małej Wsi i Wyszogrodu. Jest ona jedną z głównych dróg dojazdowych do krajowej 50. Niestety jej dotychczasowy stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Jest to inwestycja szczególnie ważna dla lokalnych radnych: Elżbiety Jachimiak, Jadwigi Milewskiej i Apolinarego Gruszczyńskiego, którzy wielokrotnie zaznaczali konieczność remontu trasy.

- Razem z radnymi powiatowymi z tego okręgu staraliśmy się jak najszybciej doprowadzić do remontu drogi Bulkowo-Kobylniki. - wyjaśnia Starosta Mariusz Bieniek – Niestety jest to aż 10 km odcinek, którego remont pochłonie duże środki, dlatego staraliśmy się o finansowanie zewnętrzne. Dzięki pomocy Marszałka Adama Struzika, który przekazał na tę inwestycję 4,2 mln zł, nareszcie możemy rozpocząć pracę. Zaczynamy już w przyszłym tygodniu!

Całość inwestycji pochłonie prawie 9 mln zł, część funduszy pochodzi z dotacji (4,2 mln zł), pozostała część to środki własne. Prace ruszają w drugim tygodniu września i będą trwały maksymalnie 12 miesięcy.