20-lecie Stowarzyszenia „Twoja Gmina” w Bodzanowie

- Gratuluję wszystkim członkom Stowarzyszenia pięknego jubileuszu i fantastycznych osiągnięć na polu społeczno-kulturalnym. To zaszczyt pracować w Powiecie, w którym działają tacy wspaniali, pomocni, zaangażowani w swoją działalność ludzie – mówiła Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku.

W dniu 1 września 2018 r. Stowarzyszenie „Twoja Gmina” w Bodzanowie zorganizowało spotkanie pn. „Biesiada patriotyczna”. Uroczystość ta była związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem 20-lecia działalności Stowarzyszenia „Twoja Gmina”.

Stowarzyszenie powstało w 1998 r. jako komitet wyborczy. W następnych latach zaczęło aktywną działalność na szeroko rozumianej niwie społeczno-kulturalnej. Dotychczas Stowarzyszenie „Twoja Gmina” zorganizowało kilkadziesiąt wystaw, koncertów i plenerów, które zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Jako miejsce swojej aktywności wybierało najbardziej ciekawe i godne popularyzacji miejsca w gminie Bodzanów, m.in.: młyn wodny w Gąsewie, obiekty zabytkowe w Kanigowie, Cieślach i Borowicach oraz przyrodniczo atrakcyjne miejsca w Białobrzegach i Kępie Polskiej.

Tegoroczne spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Stowarzyszenia. Jednocześnie jego założyciele i działacze zostali uhonorowani przez władze samorządowe. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał medal za zasługi dla województwa mazowieckiego „Pro Masovia” prezesowi Stowarzyszenia Pawłowi Różańskiemu oraz dyplomy pamiątkowe dla byłych i obecnych członków zarządu stowarzyszenia: Jerzego Malickiego, Stanisława Pęcherzewskiego, Teresy Bogiel, Janiny Malickiej, Ireny Krzemińskiej oraz dla Wójta Gminy Bodzanów Jerzego Staniszewskiego.

Medal „Pro Masovia”, w imieniu Marszałka, wręczyła Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper. Przedstawicielka Starosty Płockiego Mariusza Bieńka wręczyła ponadto Stowarzyszeniu prezent od Powiatu Płockiego - namiot plenerowy, który z pewnością przyda się podczas organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

Podczas biesiady w Bodzanowie odbyła się wystawa prac Jolanty Leszczyńskiej, miał miejsce koncert utworów z okresu międzywojennego w wykonaniu Anny Marii Adamiak (sopran) i Pawła Świętoreckiego (tenor). W trakcie imprezy wystąpił także działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu zespół „The Voice Orkiestra” prowadzony przez Marcina Jędrzejewskiego.

Spotkanie zakończyło się degustacją wspaniałych pierogów i innych specjałów, wykonanych przez „Bodzanowskie Pierożanki”.

Impreza była przykładem wspólnego działania w obszarze społecznym kilku podmiotów, które współuczestniczyły w jej przygotowaniu. Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi, Wójtowi Gminy Bodzanów Jerzemu Staniszewskiemu oraz Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Ciechanowie. Szczególne słowa podziękowania kierują do pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.