20-lecie Stowarzyszenia „Twoja Gmina” w Bodzanowie

- Gratuluję wszystkim członkom Stowarzyszenia pięknego jubileuszu i fantastycznych osiągnięć na polu społeczno-kulturalnym. To zaszczyt pracować w Powiecie, w którym działają tacy wspaniali, pomocni, zaangażowani w swoją działalność ludzie – mówiła Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku.

W dniu 1 września 2018 r. Stowarzyszenie „Twoja Gmina” w Bodzanowie zorganizowało spotkanie pn. „Biesiada patriotyczna”. Uroczystość ta była związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem 20-lecia działalności Stowarzyszenia „Twoja Gmina”.

Stowarzyszenie powstało w 1998 r. jako komitet wyborczy. W następnych latach zaczęło aktywną działalność na szeroko rozumianej niwie społeczno-kulturalnej. Dotychczas Stowarzyszenie „Twoja Gmina” zorganizowało kilkadziesiąt wystaw, koncertów i plenerów, które zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Jako miejsce swojej aktywności wybierało najbardziej ciekawe i godne popularyzacji miejsca w gminie Bodzanów, m.in.: młyn wodny w Gąsewie, obiekty zabytkowe w Kanigowie, Cieślach i Borowicach oraz przyrodniczo atrakcyjne miejsca w Białobrzegach i Kępie Polskiej.

Tegoroczne spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Stowarzyszenia. Jednocześnie jego założyciele i działacze zostali uhonorowani przez władze samorządowe. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał medal za zasługi dla województwa mazowieckiego „Pro Masovia” prezesowi Stowarzyszenia Pawłowi Różańskiemu oraz dyplomy pamiątkowe dla byłych i obecnych członków zarządu stowarzyszenia: Jerzego Malickiego, Stanisława Pęcherzewskiego, Teresy Bogiel, Janiny Malickiej, Ireny Krzemińskiej oraz dla Wójta Gminy Bodzanów Jerzego Staniszewskiego.

Medal „Pro Masovia”, w imieniu Marszałka, wręczyła Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper. Przedstawicielka Starosty Płockiego Mariusza Bieńka wręczyła ponadto Stowarzyszeniu prezent od Powiatu Płockiego - namiot plenerowy, który z pewnością przyda się podczas organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

Podczas biesiady w Bodzanowie odbyła się wystawa prac Jolanty Leszczyńskiej, miał miejsce koncert utworów z okresu międzywojennego w wykonaniu Anny Marii Adamiak (sopran) i Pawła Świętoreckiego (tenor). W trakcie imprezy wystąpił także działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu zespół „The Voice Orkiestra” prowadzony przez Marcina Jędrzejewskiego.

Spotkanie zakończyło się degustacją wspaniałych pierogów i innych specjałów, wykonanych przez „Bodzanowskie Pierożanki”.

Impreza była przykładem wspólnego działania w obszarze społecznym kilku podmiotów, które współuczestniczyły w jej przygotowaniu. Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi, Wójtowi Gminy Bodzanów Jerzemu Staniszewskiemu oraz Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Ciechanowie. Szczególne słowa podziękowania kierują do pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie.