Kolejna duża inicjatywa lokalnego Stowarzyszenia. Tym razem darmowe kolonie dla 30 dzieci!

Już w najbliższą sobotę 4 sierpnia grupa 30. dzieci z powiatu płockiego i miasta Płock rozpocznie swoją wakacyjną przygodę w nadbałtyckim kurorcie. Dzieci spędzą 14 dni, mając do dyspozycji liczne atrakcje: basen, wycieczki krajoznawczo – kulturowe, lekcje nauki pływania, zabawy i wakacyjne zadania. Wszystko to na tle malowniczej, nadmorskiej przyrody miasteczka Stegna.

Tegoroczny turnus jest kontynuacją działań podejmowanych przez miejscową organizację o nazwie Stowarzyszenie LGD „Rozwoju Północnego Mazowsza” na rzecz lokalnej społeczności. Tym razem grupa 30. dzieci spędzi dwa wakacyjne tygodnie w Stegnie. Jest to szczególne miejsce na polskim wybrzeżu, która posiada zarówno przepiękną plażę, jak i urokliwe walory przyrodnicze. Dla dzieci przewidziano mnóstwo atrakcji m.in. naukę pływania, wycieczki do gdańskiego ZOO, do Manufaktury Słodyczy, zwiedzanie Trójmiasta. Ponadto dla uczestników kolonii zakupiono mnóstwo asortymentów do gier oraz zabaw sportowych i rekreacyjnych. Wszystko to zapewni, że dzieci nie będą miały czasu na nudę.

Opiekę nad uczestnikami będzie sprawować wykwalifikowana i doświadczona kadra: kierownik kolonii, dwóch opiekunów, psycholog i ratownik wodny / instruktor nauki pływania. W znacznej części są to osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach kolonii i uzyskały bardzo dobre rekomendacje dzieci oraz rodziców, osoby z doskonałym podejściem i umiejętnościami pedagogicznymi. Aby zwiększyć atrakcyjność pobytu Stowarzyszenie zatrudniło psychologa oraz ratownika z uprawnieniami instruktora pływania. Dzięki temu nie tylko znacznie zwiększymy bezpieczeństwo, ale także sprawi to, że dzieci będą mogły intensywnie wykorzystywać ten wakacyjny czas.

Kolonie organizowane przez Stowarzyszenie są zupełnie darmowe. Całość kosztów pokrywa Stowarzyszenie z otrzymanej dotacji, część natomiast z własnych środków. Łączna pula środków na organizację kolonii to ponad 90 tys. zł, z czego prawie 70 tys. zł pozyskana została z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, pozostała kwota stanowi wkład własny Stowarzyszenia. Dzięki temu rodzice nic nie dopłacają. W tegorocznej edycji kolonii nad morze pojadą dzieci z gmin: Bielsk, Gąbin, Wyszogród, Płock. Ogromne wsparcie w postaci gadżetów i upominków dla dzieci ofiarowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Prezydent Miasta Płock Andrzej Nowakowski. Kolonie wsparli także Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski oraz radny miasta Płock Tomasz Kominek.

Darmowe coroczne kolonie do dzieci to tylko jedna z gałęzi społecznej aktywności Stowarzyszenia. Ma ono na koncie również działania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego dla młodzieży szkół średnich, organizację wydarzeń kulturalnych, działania proekologiczne (pozyskuje fundusze, kupuje i montuje oświetlenie solarne w miejscowościach powiatu płockiego), założyło i prowadzi Spółdzielnie Socjalną COLOR, świadczącą różnorodne usługi dla mieszkańców regionu płockiego.