1 sierpnia zawyją syreny

Starosta Płocki informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będą włączone syreny alarmowe na terenie powiatu płockiego w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie  zarządzenia nr 717 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2018r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa mazowieckiego.

Syreny będą uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły.