Powiatowa Olimpiada Sprawności Seniorów na Wesoło o Puchar Starosty Płockiego…

… to nowa formuła sportowej aktywności Seniorów, która zadebiutowała na duninowskiej ziemi. Tuż przed południem, w piątek, na murawie gminnego boiska w Nowy Duninowie, zgromadziły się drużyny Seniorów z terenu całego powiatu. Cel był jeden – rywalizacja! Sportowa rywalizacja w duchu fair play o Puchar Starosty Płockiego.

Imprezę oficjalnie otworzyli Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak oraz radna powiatowa Ewa Kowalak. Seniorzy startowali łącznie w 9 konkursach. Część dyscyplin faktycznie wymagała od Seniorów dużej sprawności i zaangażowania. Takimi konkurencjami bez wątpienia były bieg na 40 metrów i napełnianie słoików wodą. Jeśli pierwsza dyscyplina raczej nie wymaga wyjaśnień, to druga już tak. Otóż dwóch ochotników stawało twarzą do siebie, następnie byli ściśle związywani ze sobą folią przemysłową, aby jak najskuteczniej uniemożliwić im swobodne ruchy. Ich zadaniem było przeniesienie jak największej ilości wody w plastikowym kubeczku z wiadra do oddalonego o ok 20 metrów słoika w ciągu 2 minut. Konkurencja wymagała nie tylko szybkości, ale i doskonałej kondycji. Inne konkurencje to m.in. rzut piłką do kosza, rzut beretem na odległość, wpijanie gwoździ w pień, strzelanie goli do bramki, bieg z jajkiem na czas, cięcie piłą „twoja moja” bali drewna na czas oraz dyscyplina, która wzbudziła badajże najwięcej emocji czyli „de su”. Ta konkurencja także wymaga pewnego wyjaśnienia. „De su” to, jak tłumaczyła organizatorka Olimpiady Jadwiga Korneszczuk, słowo z języka francuskiego oznaczające majtki. Zawody polegały na wzajemnym założeniu na siebie wspomnianych majtek przez dwuosobowe drużyny, na czas. Utrudnienie stanowił fakt, iż tę część garderoby należało założyć na swoje ubrania. Trzeba przyznać, że Seniorzy z niezwykłym zapałem i determinacją walczyli o jak najwyższą pozycję swojej drużyny.

Po zakończeniu wszystkich konkursów, jury ustaliło wyniki. Nagrodzeni zostali zdobywcy trzech najwyższych miejsc w każdej z dyscyplin. Chyba najbardziej wyczekiwanym momentem było jednak ogłoszenie zwycięskiej drużyny, która miała otrzymać Puchar Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Po podsumowaniu wyników, mistrzem pierwszej edycji Olimpiady została drużyna z … Bulkowa! Puchar wręczyli Starosta Płocki Mariusz Bieniek wraz z radną powiatu Ewą Kowalak.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji, obecni udali się na wspólny obiad i zabawę taneczną.