Uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Gąbina

27 lipca, na placu przy ul. Rogatki Gostynińskie, w miejscu lokalizacji pierwszego ronda obwodnicy od strony Łącka w obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika i Prezesa Zarządu PBDiM KOBYLARNIA S.A. – wykonawcy obwodnicy Andrzeja Ładyńskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Gąbina. Przewidywany koszt budowy obwodnicy Gąbina wynosi 47 mln zł, a umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim a wykonawcą został podpisana 20 lipca 2018 r.

Nowa droga o długości 4,4 km ominie Gąbin od południowej i zachodniej strony. Dzięki jej budowie poprawi się bezpieczeństwo i komunikacja na terenie miasta. W perspektywie jest także plan budowy drugiego, wschodniego odcinka obwodnicy, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574. W ramach inwestycji powstaną drogi serwisowe i ciągi pieszorowerowe. Planowany termin zakończenia budowy to październik 2019 r. Zadanie jest realizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Jest to trzecia inwestycja drogowa finansowana z funduszy unijnych. Na południu Mazowsza, w subregionie radomskim, w powiecie lipskim w trakcie budowy jest nowy przebieg drogi woj. nr 747 (50 mln zł). Na północy województwa, na terenie powiatu żuromińskiego trwają prace przy rozbudowie drogi woj. nr 541 (72 mln zł).

W uroczystym rozpoczęciu budowy obwodnicy udział wzięli także m.in.: Radny Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Adam Sierocki, radni Powiatu Płockiego: Ewa Kowalak, Henryk Kamiński, Waldemar Zawadzki, Kierownik płockiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Marlena Mazurska, Dyrektor Rejonu Dróg Wojewódzkich Gostynin-Płock Mirosław Kaczmarek, Wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin Edward Wilgocki wraz z radnymi.