,,Dzień Sportu na Orliku”

W dniu 16.06.2018 na terenie boiska „Orlik” i boiska wielofunkcyjnego położonego przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Dzień Sportu na Orliku”.

O godzinie 11.00 imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka przy muzyce. Następnie przeprowadzono gry i zabawy ruchowe, oraz kilkanaście konkurencji rekreacyjno-zabawowych, w których każdy z uczestników mógł wziąć udział. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kącik mini-piłki ręcznej dla najmłodszych uczestników ,,Dnia Sportu”.

Do najciekawszych konkurencji, które cieszyły się sporym zainteresowaniem należy wymienić: frisbee, ringo, badminton, bocce. Można było spróbować swoich sił w danych dyscyplinach sportowych a także poznać ich zasady i przepisy gry. Odbył się również konkurs plastyczny polegający na wykonaniu rysunku na temat: „Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018” Słoneczna pogoda, wesoły charakter zabaw tego dnia, konkurencje rozgrywane przy muzyce pozwoliły uczestnikom aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku, co jeszcze bardziej wpłynęło na powodzenie i zainteresowanie czynnym udziałem.

W imprezie wzięły udział między innymi dzieci ze świetlicy okolicznej dzielnicy Góry oraz innych świetlic środowiskowych z Płocka. Drobne upominki dla uczestników ufundował Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku. Obok innych imprez tego typu ,,Dzień Sportu na Orliku” w ramach ogólnopolskiej akcji odbył się po raz pierwszy, zainteresowanie taką formą aktywności fizycznej utwierdzają nas w zasadności organizowania takich imprez dla środowiska lokalnego w następnych latach.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.