,,Dzień Sportu na Orliku”

W dniu 16.06.2018 na terenie boiska „Orlik” i boiska wielofunkcyjnego położonego przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Dzień Sportu na Orliku”.

O godzinie 11.00 imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka przy muzyce. Następnie przeprowadzono gry i zabawy ruchowe, oraz kilkanaście konkurencji rekreacyjno-zabawowych, w których każdy z uczestników mógł wziąć udział. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kącik mini-piłki ręcznej dla najmłodszych uczestników ,,Dnia Sportu”.

Do najciekawszych konkurencji, które cieszyły się sporym zainteresowaniem należy wymienić: frisbee, ringo, badminton, bocce. Można było spróbować swoich sił w danych dyscyplinach sportowych a także poznać ich zasady i przepisy gry. Odbył się również konkurs plastyczny polegający na wykonaniu rysunku na temat: „Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018” Słoneczna pogoda, wesoły charakter zabaw tego dnia, konkurencje rozgrywane przy muzyce pozwoliły uczestnikom aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku, co jeszcze bardziej wpłynęło na powodzenie i zainteresowanie czynnym udziałem.

W imprezie wzięły udział między innymi dzieci ze świetlicy okolicznej dzielnicy Góry oraz innych świetlic środowiskowych z Płocka. Drobne upominki dla uczestników ufundował Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku. Obok innych imprez tego typu ,,Dzień Sportu na Orliku” w ramach ogólnopolskiej akcji odbył się po raz pierwszy, zainteresowanie taką formą aktywności fizycznej utwierdzają nas w zasadności organizowania takich imprez dla środowiska lokalnego w następnych latach.