Konkurs na Najaktywniejszą Liderkę Wiejską na Mazowszu!

To już V edycja konkursu, organizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Również Panie z Powiatu Płockiego mogą pochwalić się sukcesami w tym konkursie, dlatego zachęcamy kolejne mieszkanki – do dzieła! Czekamy też na propozycje.

Celem konkursu jest rozbudzenie aktywności społecznej w województwie mazowieckim i docenienie tych, których do działań na rzecz lokalnej społeczności namawiać nie trzeba. Adresowany jest do liderek społeczności wiejskiej: działaczek kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania i innych.

Przed dwoma laty, w 2016 roku, sukces w tym konkursie odniosła mieszkanka naszego Powiatu - Jolanta Kęsicka z Rakowa w gm. Wyszogród. Wówczas była sołtyską wsi Rakowo i pełniła funkcję Prezesa Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Rakowie. Od 2017 roku jest również Prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Płockiego. Członkowie Stowarzyszenia docenili jej naturę lidera i na to stanowisko wybrali ją jednogłośnie.

IV edycja konkursu na Najaktywniejszą Liderkę Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim przyniosła natomiast wyróżnienie dla Marii Różańskiej, Przewodniczącej Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sendeniu w gm. Łąck, sołtyski wsi Sendeń Duży.

Obecnie – do 31 sierpnia 2018 roku - można dostarczać zgłoszenia do V edycji konkursu. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/13160-v-edycja-konkursu-na-najaktywniejsza-liderke-w.html

A my mamy prośbę do wszystkich mieszkańców Powiatu Płockiego. Z pewnością w Państwa społecznościach są wyjątkowe, aktywne, energiczne kobiety. Powiat Płocki chętnie udzieli rekomendacji takiej liderce, która chciałaby się sprawdzić w konkursie KSOW. Wszelkie propozycje wyjątkowych pań prosimy zgłaszać do końca lipca do Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na Państwa kandydatki!

Konkurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.