Uroczystości imienin Patrona DPS w Brwilnie Antoniego Juliana Nowowiejskiego

 Jak każdego roku, przed „Antoninówką”, w miejscu gdzie przechadzał się, mieszkał i odprawiał msze święte błogosławiony Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski spotkali się dziś zaproszeni goście, oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie na mszy świętej, którą odprawił ksiądz kanonik Marian Ofiara, Kustosz Sanktuarium Błogosławionego Biskupa Leona Wetmańskiego w Działdowie.

Warto wspomnieć, że w tym roku mija 160 lat od urodzin błogosławionego, który jest Pasterzem Miłości i obrońcą Chrystusowego Krzyża - szczególnym patronem i opiekunem mieszkańców naszego Domu „Antonówki”. Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie powstał w 1963 roku i na przestrzeni lat zmieniał się zarówno profil jednostki jak jego nazwa. Pierwszy budynek powstał w latach 1926 – 1928, według projektu znanego architekta Stefana Szyllera. Inicjatorem i fundatorem przedsięwzięcia był płocki biskup Antoni Julian Nowowiejski, od którego imienia pochodzi nazwa „Antoniówka”.

Swoją obecnością uroczystość w Brwilnie zaszczycili m.in.: ksiądz kanonik Henryk Lipka, proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja w Brwilnie, ksiądz Łukasz Nowak, Dyrektor „Leonianum” Domu Seniora p.w. Błogosławionego Biskupa Leona Wetmańskiego w Sikorzu, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił zespół Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku FRATERS. Na zakończenie mieszkańcy domu przekazali zaproszonym gościom reprodukcję obrazu przedstawiającą „Antoninówkę”.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.