Uroczystości imienin Patrona DPS w Brwilnie Antoniego Juliana Nowowiejskiego

Jak każdego roku, przed „Antoninówką”, w miejscu gdzie przechadzał się, mieszkał i odprawiał msze święte błogosławiony Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski spotkali się dziś zaproszeni goście, oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie na mszy świętej, którą odprawił ksiądz kanonik Marian Ofiara, Kustosz Sanktuarium Błogosławionego Biskupa Leona Wetmańskiego w Działdowie.

Warto wspomnieć, że w tym roku mija 160 lat od urodzin błogosławionego, który jest Pasterzem Miłości i obrońcą Chrystusowego Krzyża - szczególnym patronem i opiekunem mieszkańców naszego Domu „Antonówki”. Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie powstał w 1963 roku i na przestrzeni lat zmieniał się zarówno profil jednostki jak jego nazwa. Pierwszy budynek powstał w latach 1926 – 1928, według projektu znanego architekta Stefana Szyllera. Inicjatorem i fundatorem przedsięwzięcia był płocki biskup Antoni Julian Nowowiejski, od którego imienia pochodzi nazwa „Antoniówka”.

Swoją obecnością uroczystość w Brwilnie zaszczycili m.in.: ksiądz kanonik Henryk Lipka, proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja w Brwilnie, ksiądz Łukasz Nowak, Dyrektor „Leonianum” Domu Seniora p.w. Błogosławionego Biskupa Leona Wetmańskiego w Sikorzu, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił zespół Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku FRATERS. Na zakończenie mieszkańcy domu przekazali zaproszonym gościom reprodukcję obrazu przedstawiającą „Antoninówkę”.