Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”

Za nami kolejna debata poświęcona bezpieczeństwu w Płocku i powiecie płockim, która odbyła się we wtorek 12 czerwca w Auli Urzędu Miasta Płocka. Głównym tematem spotkania zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Płocku były aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania omówiono również działanie aplikacji “Moja Komenda” oraz stan bezpieczeństwa na terenie Płocka i powiatu płockiego.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, to hasło debat społecznych, które odbywają się już od kilku lat. Zgodnie z powyższym hasłem, debaty organizowane są w celu zaprezentowania stanu bezpieczeństwa na terenie Płocka i powiatu płockiego oraz wskazania kierunków działań Policji, aby to bezpieczeństwo stale poprawiać. Bardzo ważnym elementem spotkań jest rozmowa z mieszkańcami. Wzajemna rozmowa na tematy dotyczące konkretnych zagrożeń obserwowanych w określonych miejscach, może w konsekwencji doprowadzić do znalezienia możliwych do zastosowania działań, które przyczynią się do ograniczenia czy też do wyeliminowania niepokojących zjawisk, negatywnie wpływających na poczucie bezpieczeństwa.

W debacie uczestniczył Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.