Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami

W czwartek 7 czerwca, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku odbył się Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami.

7 czerwca wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów spotkały się na pikniku integracyjnym, podczas którego przeprowadzono szereg działań skierowanych do osób niepełnosprawnych: warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy z nagrodami, zabawę taneczną, malowanie twarzy, potrawy z grilla. Na pikniku swoje stoiska miały również instytucje zajmujące się na co dzień wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej. Osoby niepełnosprawne mogły wziąć udział w konkursach, w trakcie których będzie można wygrać m.in. bilety do kina, zestawy rękodzieła artystycznego, zestawy kosmetyków, biżuterię oraz kosze upominkowe.

Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Radna Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, które uczestniczyły w wydarzeniu w imieniu władz Powiatu Płockiego skierowały serdeczne życzenia, jednocześnie zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

Przez cały czas słońce towarzyszyło uczestnikom pikniku, a świetna zabawa zapewniła uśmiechy na twarzach obecnych.