Starostwo Powiatowe w Płocku o włos od zdobycia Strażackiego Oscara

- Dziękuję Ochotniczym Strażom Pożarnym w Wyszogrodzie, Staroźrebach i Zągotach za docenienie naszej pracy i zgłoszenie Starostwa Powiatowego w Płocku do konkursu FLORIANY. Już sama nominacja jest zaszczytem i motywacją do dalszej pracy na rzecz naszych wspaniałych Strażaków! – mówi Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

11 maja, w hali Torwar w Warszawie, odbyła się uroczysta gala finałowa II edycji konkursu FLORIANY, zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika „Strażak”.

Starostwo Powiatowe w Płocku również walczyło o prestiżową statuetkę Strażackiego Oscara, którą miało szansę zdobyć w kategorii najbardziej zaangażowanego społecznie pracodawcy. Wszystko dzięki zgłoszeniom OSP w Wyszogrodzie, OSP w Staroźrebach i OSP w Zągotach. I choć nie wygraliśmy, to już samo znalezienie się w gronie nominowanych było wielkim wyróżnieniem.

Podczas Gali Powiat Płocki reprezentowali: Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Starostwie Powiatowym w Płocku Dorota Zakrzewska, Zastępca Dyrektora – Druh Krzysztof Olejnicki, a także Druh Marek Ciećwierz - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Przypomnijmy, że konkurs skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

Do tegorocznej edycji wpłynęło 256 zgłoszeń z całego kraju i było w sumie 12 kategorii. Kapituła, pod przewodnictwem Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka, przeanalizowała i oceniła wszystkie zgłoszenia, spośród których nominowała do nagrody „FLORIANY 2018” 48 inicjatywy oraz 4 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Wśród tej ostatniej grupy było właśnie Starostwo Powiatowe w Płocku.

Co warte podkreślenia, najwięcej, bo aż 45 zgłoszeń, nadesłały mazowieckie OSP. Dlatego na Gali nie mogło zabraknąć Marszałka Województwa Mazowieckiego – Druha Adama Struzika.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.