XXVII Giełda Rolnicza w Łącku przyciągnęła tłumy z całego powiatu!

Stoiska z tradycyjnym pieczywem, pysznymi miodami, serami, rękodziełem, a także przepiękne kwiaty, drzewka, krzewy. Giełda Rolnicza w Łącku co roku gromadzi mnóstwo osób, ale tym razem odwiedzających było rekordowo dużo.

Impreza, na którą zaprosili MODR Oddział Płock wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Wójtem Gminy Łąck i Zarządem Stada Ogierów w Łącku, odbyła się w niedzielę 13 maja na terenie przy Hali Sportowej w Łącku.

Przybywających już od rana witała Gminna Orkiestra Dęta z Łącka. Po jej występie nastąpiło uroczyste otwarcie Giełdy. Starosta Płocki Mariusz Bieniek życzył wszystkim gościom wielu wrażeń, udanych zakupów i miłego popołudnia. Wręczył również puchar za „Najciekawsze stoisko reklamowe”, którym w tym roku okazało się stoisko Nadleśnictwa Łąck.

Staroście towarzyszyli Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Adam Sierocki wraz z Radnymi oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Płocku. Stoisko Starostwa cieszyło się ogromną popularnością, a jej kulminacja nastąpiła podczas wydawania przepysznej grochówki. Zupą częstował Starosta Mariusz Bieniek i Radni Powiatu.

Podczas Giełdy nie zabrakło stoisk handlowych i usługowych firm działających dla rolnictwa, można było zasięgnąć porady w punktach konsultacyjnych instytucji związanych z rolnictwem, był wspomniany już wspaniały kiermasz kwiatów, drzew, krzewów ozdobnych i owocowych, nie zabrakło prezentacji gospodarstw agroturystycznych i występów artystycznych.

Impreza potrwała do późnych godzin popołudniowych.