Starostwo Powiatowe w Płocku nominowane do Strażackich Oscarów

Dzięki zgłoszeniom OSP w Staroźrebach, OSP w Wyszogrodzie i OSP w Zągotach, walczymy o tytuł najbardziej zaangażowanego społecznie pracodawcy! Czy zdobędziemy statuetkę, okaże się już 11 maja podczas uroczystej gali finałowej.

To II edycja konkursu FLORIANY, który został zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika „Strażak”.

Konkurs skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

Do tegorocznej edycji wpłynęło aż 256 zgłoszeń z całego kraju i jest w sumie 12 kategorii! Kapituła, pod przewodnictwem Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka, przeanalizowała i oceniła wszystkie zgłoszenia, spośród których nominowała do nagrody „FLORIANY 2018” 48 inicjatywy oraz 4 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Wśród tej ostatniej grupy jest właśnie Starostwo Powiatowe w Płocku, które zostało zgłoszone do konkursu przez OSP w Staroźrebach, OSP w Wyszogrodzie i OSP w Zągotach.

Co warte podkreślenia, najwięcej, bo aż 45 zgłoszeń, nadesłały mazowieckie OSP.

Gala finałowa odbędzie się w piątek, 11 maja 2018 r., w hali Torwar w Warszawie. Tego właśnie dnia zostaną wyłonieni oraz nagrodzeni zwycięzcy Strażackich Oscarów 2018, których prospołeczne inicjatywy zostały najlepiej ocenione. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają prestiżową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody.

W drugiej edycji konkursu w kapitule zasiadają m.in. Waldemar Pawlak, Jerzy Owsiak oraz Czesław Lang.

Dziękujemy!