Piękne jubileusze Strażaków-Ochotników w Powiecie Płockim

100-lecie OSP w Orszymowie, 110-lecie OSP w Blichowie. Tradycje ochotniczych jednostek Straży Pożarnej na Ziemi Płockiej są bogate i wieloletnie, a ich zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi – niezmienne.

Nic dziwnego, że tak wiele osób chciało podziękować Druhnom i Druhom z Orszymowa i Blichowa za ich wielkie serca, odwagę i bezinteresowność. Te wspaniałe jubileusze zbiegły się w dodatku z najważniejszą dla każdego Polaka rocznicą – 100-leciem odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Okazją do uroczystego świętowania był też oczywiście Międzynarodowy Dzień Strażaka, który przypada 4 maja.

W obchodach 100-lecia OSP w Orszymowie (gm. Mała Wieś), które odbyły się 3 maja, wzięli udział m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Hilary Januszczyk, który jest zarazem Pełnomocnikiem Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP, Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, Radni Powiatu Płockiego: Elżbieta Jachimiak, Jadwiga Milewska, Apolinary Gruszczyński i Paweł Bogiel. Nie zabrakło wzruszającej homilii, pięknego występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orszymowie, gratulacji i życzeń dla dzielnych Strażaków.

Równie uroczyście było 6 maja w Blichowie (gm. Bulkowo), kiedy to 110-lecie istnienia świętowała tamtejsza OSP. Jest to jedna z najstarszych OSP w Powiecie Płockim. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek wraz z Radnymi Powiatowymi Apolinarym Gruszczyńskim, Stefanem Jakubowskim oraz Andrzejem Kulińskim, a także Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek. I tutaj nie obyło się bez życzeń i gratulacji z okazji tak wyjątkowego jubileuszu.

Władze Powiatu Płockiego zapewniły ponadto Druhny i Druhów, że zawsze mogą liczyć na ich wsparcie i pomoc.