Bieg „Razem dla autyzmu” w malowniczych plenerach powiatu płockiego

Już po raz trzeci osoby zrzeszone w Klubie Rodziców Dzieci z Autyzmem w Płocku zorganizowały doroczny bieg. Udział mogli w nim wziąć wszyscy chętni, którzy chcieli wesprzeć tę szczytną akcję. Tym razem zawodnicy musieli pokonać dystans pięciu kilometrów w malowniczej dolinie rzeki Skrwy w podpłockich Radotkach.

Organizatorom akcji jak zawsze przyświecały dwa cele. Pierwszy to symbol wsparcia dla dzieci i ich rodziców, borykających się z autyzmem. Drugi miał charakter bardziej praktyczny – wpisowe, które płacą uczestnicy przeznaczone jest na organizację turnusu integracyjno-terapeutycznego.

Podczas tegorocznej edycji, 260 uczestników miało do pokonania dystans 5 km w malowniczych okolicach Osady Młynarza w Radotkach, nad rozlewiskiem rzeki Skrwy. Pierwsi zawodnicy dobiegli do mety już po około 20 minutach. Każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Dla uczestników w Osadzie Młynarza zorganizowane zostały liczne atrakcje m.in. występy oraz zabawy sportowe dla dzieci.

W wydarzeniu uczestniczył m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.