Powalczcie o granty! Ruszyła kolejna edycja konkursu „Działaj lokalnie”

Można już zgłaszać swoje pomysły do XI odsłony popularnego w całym powiecie przedsięwzięcia. Organizatorzy czekają na wnioski do 3 maja 2018 r.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” i Starostwo Powiatowe w Płocku po raz kolejny zapraszają do udziału w konkursie grantowym pn. „Działaj Lokalnie". O tym, jak wyjątkowy jest to projekt, świadczy choćby jego obecność w tegorocznym plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza”, który od lat organizuje „Tygodnik Płocki”. Nominowani zostali Prezes Fundacji „Młodzi Razem” Iwona Marczak oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek, a nasze wydarzenie znalazło się w kategorii „W regionie”. Uroczysta gala plebiscytu odbędzie się już 6 kwietnia, wtedy wszystko się rozstrzygnie.

Tymczasem właśnie ruszyła XI już edycja konkursu „Działaj lokalnie”. Mogą wziąć w nim udział organizacje, instytucje, kluby oraz grupy nieformalne, które mają siedzibę na terenie Powiatu Płockiego i planują prowadzić działania na terenie jednej z gmin: Brudzeń Duży, Stara Biała, Bielsk, Drobin, Radzanowo, Staroźreby, Bulkowo, Słupno, Bodzanów, Mała Wieś, Wyszogród, Łąck, Nowy Duninów, Gąbin, Słubice lub miast: Gąbin, Drobin, Wyszogród.

Działania muszą być zaplanowane na minimum 3 miesiące, maksymalnie do 6 miesięcy, na okres między 15 maja 2018 r. a 15 listopada 2018 r. Termin do wyboru.

UWAGA! Termin składania wniosków upływa 3 maja 2018 r.

Wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, w 2018 roku mogą otrzymać wsparcie projekty, które dotyczą tej tematyki.

Wnioski należy składać poprzez generator dostępny na: http://system.dzialajlokalnie.pl/. Więcej, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie http://www.mlodzirazem.pl/dzialajlokalnie/.

„Działaj lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.