Ogólnopolski turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty Płockiego

Już po raz ósmy gmina Bodzanów gościła fanów siatkówki z różnych zakątków naszego kraju. Główną nagrodą był Puchar Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, ale nie zabrakło również innych cennych wyróżnień.

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Płockiego odbył się w sobotę, 24 marca, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Nowym Miszewie. W szranki  miało stanąć osiem reprezentacji, ostatecznie w rywalizacji wzięło udział siedem drużyn (Gmina Mochowo z powiatu sierpeckiego nie dotarła na turniej):

• Komenda Miejska Policji w Płocku
  • Starostwo Powiatowe w Płocku
  • Gmina Kadzidło z powiatu ostrołęckiego
  • Gmina Bodzanów z powiatu płockiego
  • Gmina Rybno z powiatu sochaczewskiego
  • Miasto i Gmina Glinojeck z powiatu ciechanowskiego
  • Gmina Szreńsk z powiatu mławskiego

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski.

Patronat medialny: Tygodnik Płocki, Katolickie Radio Diecezji Płockiej oraz Płocka Telewizja PTV.

Organizatorami turnieju były: Starostwo Powiatowe w Płocku, Gmina Bodzanów oraz Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. W imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, organizacją wydarzenia zajął się Andrzej Kuliński - Radny Powiatu Płockiego, członek Akademii Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia. – Celem imprezy jest popularyzowanie piłki siatkowej wśród mieszkańców miast i gmin z terenu całej Polski, biorących udział w turnieju poprzez uczestnictwo samorządów lokalnych – mówi Radny Andrzej Kuliński.

Współorganizatorami turnieju były: Publiczne Gimnazjum w Nowym Miszewie, Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku, Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia.

Punktualnie o godz. 9 nastąpiło uroczyste otwarcie siatkarskich zmagań. Publiczności zaprezentowały się wszystkie drużyny; każda niosła tablicę z nazwą swojej miejscowości i gminy, którą reprezentowała. Następnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie, które – pod przewodnictwem instruktorki tańca Anity Lipskiej – przygotowały specjalny program artystyczny. Swoje umiejętności i talent zaprezentował także Oskar Koperski z Nowego Miszewa, który przygotował pokaz tańca breakdance.

Po występach odbyło się losowanie grup A i B – drużyny podzielone były na dwie grupy, w każdej z nich zespoły grały systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup zagrali w finale o I i II miejsce, a drużyny, które zajęły II miejsca w grupach, grały o III i IV miejsce. Reszta zespołów zajęła V miejsce.

Oto najlepsi:

• Zwycięzca – Gmina Bodzanów
  • II miejsce – Miasto i Gmina Glinojeck
  • III miejsce – Gmina Kadzidło
  • IV miejsce – Gmina Szreńsk

Dla wszystkich drużyn puchary ufundował Starosta Płocki Mariusz Bieniek, ponadto wyróżniono najlepszych zawodników turnieju, dla których również były piękne puchary.

Oto wyniki w kategorii indywidualnej:

• Najlepszy atakujący – Łukasz Lewandowski z Gminy Bodzanów, puchar ufundowała Wicestarosta Iwona Sierocka
  • Najlepsza zawodniczka – Eliza Cichoń z Gminy Kadzidło, puchar ufundował Radny Powiatu Płockiego Andrzej Kuliński
  • Najlepszy zawodnik – Jerzy Jędrzejak z Gminy Bodzanów, puchar ufundował Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski
  • Najlepszy VIP – Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Łukasz Kapczyński, puchar ufundował Poseł Piotr Zgorzelski
  • Najstarszy uczestnik – Paweł Dąbrowski z Gminy Rybno, puchar ufundował Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski
  • Puchar Fair – Play ufundował Starosta Płocki Mariusz Bieniek, a otrzymała go reprezentacja Gminy Rybno

Dla wszystkich uczestników przewidziany został obiad, nie zabrakło także wody i napojów. Ponadto dla Wójtów i Burmistrzów gmin i miast uczestniczących w turnieju zostały przyznane medale „Sportowy Przyjaciel Powiatu Płockiego”. A trzy najlepsze zespoły, oprócz pucharów, otrzymały medale pamiątkowe.

Dla wszystkich sponsorów Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia ufundowała pamiątkowe statuetki. Firma Bakoma przekazała zaś na turniej dużą ilość smacznych i zdrowych jogurtów.

Na koniec imprezy Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski podziękowali drużynom za uczestnictwo i zaprosili do wzięcia udziału w następnej edycji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu turnieju i oczywiście przyjęli zaproszenie.