Przez jeden dzień Powiatem Płockim zarządzało dwóch Starostów!

To niecodzienna okazja – Starosta Płocki Mariusz Bieniek w poniedziałek, 26 marca, miał wyjątkowego pomocnika. Był nim Wojciech Solka, mieszkaniec Podgórza w gminie Mała Wieś, który wylicytował dzień w fotelu Starosty podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek oferuje taką możliwość od 2015 roku, kiedy brał udział w WOŚP po raz pierwszy jako włodarz Powiatu Płockiego. Co roku mieszkańcy Ziemi Płockiej bardzo chętnie licytują tę propozycję, dlatego tym razem Starosta postanowił dać taką szansę aż trzem osobom.

Jedną z nich był właśnie Pan Wojciech Solka, który wylicytował dzień w fotelu Starosty w gminie Mała Wieś. Swoją „nagrodę” zrealizował w poniedziałek, 26 marca.

Starostowie rozpoczęli dzień od rozmowy, podczas której omówili ważne dla regionu sprawy, ale także wymienili się luźniejszymi spostrzeżeniami, pożartowali i ustalili swój plan dnia. Wspólnie uczestniczyli w wywiadzie dla Płockiej Telewizji PTV, podczas którego nowy „Starosta” mówił m.in. o tym, jak się czuje w nowej roli, dlaczego zdecydował się wylicytować dzień w fotelu Starosty i co wydaje mu się najtrudniejsze w zarządzaniu tak dużym powiatem, jakim jest Powiat Płocki. Materiał filmowy w PTV będzie dostępny niebawem, już teraz zachęcamy do oglądania.

Wojciech Solka miał też okazję zobaczyć i posłuchać, jak wygląda rozmowa szefa Powiatu z interesantem (a każdego dnia jest ich bardzo wielu), wizytował również Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie, by na jego przykładzie przekonać się, jak działają jednostki powiatowe. W tej wizycie towarzyszyły mu Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.