Przez jeden dzień Powiatem Płockim zarządzało dwóch Starostów!

To niecodzienna okazja – Starosta Płocki Mariusz Bieniek w poniedziałek, 26 marca, miał wyjątkowego pomocnika. Był nim Wojciech Solka, mieszkaniec Podgórza w gminie Mała Wieś, który wylicytował dzień w fotelu Starosty podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek oferuje taką możliwość od 2015 roku, kiedy brał udział w WOŚP po raz pierwszy jako włodarz Powiatu Płockiego. Co roku mieszkańcy Ziemi Płockiej bardzo chętnie licytują tę propozycję, dlatego tym razem Starosta postanowił dać taką szansę aż trzem osobom.

Jedną z nich był właśnie Pan Wojciech Solka, który wylicytował dzień w fotelu Starosty w gminie Mała Wieś. Swoją „nagrodę” zrealizował w poniedziałek, 26 marca.

Starostowie rozpoczęli dzień od rozmowy, podczas której omówili ważne dla regionu sprawy, ale także wymienili się luźniejszymi spostrzeżeniami, pożartowali i ustalili swój plan dnia. Wspólnie uczestniczyli w wywiadzie dla Płockiej Telewizji PTV, podczas którego nowy „Starosta” mówił m.in. o tym, jak się czuje w nowej roli, dlaczego zdecydował się wylicytować dzień w fotelu Starosty i co wydaje mu się najtrudniejsze w zarządzaniu tak dużym powiatem, jakim jest Powiat Płocki. Materiał filmowy w PTV będzie dostępny niebawem, już teraz zachęcamy do oglądania.

Wojciech Solka miał też okazję zobaczyć i posłuchać, jak wygląda rozmowa szefa Powiatu z interesantem (a każdego dnia jest ich bardzo wielu), wizytował również Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie, by na jego przykładzie przekonać się, jak działają jednostki powiatowe. W tej wizycie towarzyszyły mu Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.