Powiat Płocki na Dzień Kobiet – spektakl „Szalone nożyczki”

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w niedzielę 4 marca gościł mieszkanki powiatu płockiego, kobiety aktywne, które aktywizują lokalną społeczność oraz działają na jej rzecz. Wśród gości znalazły się lokalne liderki – sołtyski, radne gminne, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, lokalnych stowarzyszeń i fundacji, działaczki społeczne, animatorki kultury lokalnej, a także wszystkie te mieszkanki, które odpowiedziały na komunikat ogłoszony na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku.

Przedstawienie było swego rodzaju prezentem Zarządu i Rady Powiatu Płockiego dla aktywnych kobiet z terenu powiatu płockiego. Wybór terminu był także nieprzypadkowy, ponieważ przypadał on w niedzielę tuż przed Dniem Kobiet.

- Wierzę, że ten drobny gest od nas, od Powiatu Płockiego, sprawi Paniom wiele przyjemności – dziękował aktywistkom Starosta Płocki Mariusz Bieniek – jest to bowiem ukłon dla Waszej pracy oraz zaangażowania na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności.

„Szalone nożyczki” - Sztuka jest rekordzistką Guinnessa w ilości granych przedstawień na świecie i zdobywczynią nagrody Charliego Chaplina. A zatem można spodziewać się żartów i gagów niemal filmowych. Można dowiedzieć się również, co słychać w Płocku, a nawet w kraju. Reżyserem spektaklu a także odtwórcą jednej z ról jest Stefan Friedmann. Obsadę stanowią aktorzy płockiego teatru.

Gospodarzami wydarzenia byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.