Zastępca Komendanta Miejskiego PSP żegna się ze służbą

27 lutego 2018 r. strażacy i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku pożegnali Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. mgr inż. Andrzeja Borkowskiego, który po ponad 38 latach służby przeszedł na emeryturę.

Podczas uroczystej zbiórki ustępujący Z-ca Komendanta pożegnał się ze sztandarem oraz podziękował załodze za to, że właśnie z nią mógł wspólnie realizować strażacką pasję i osiągać sukcesy. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękował także za wspólne lata pracy, zrozumienie strażackich potrzeb i wzorową współpracę przy realizacji służbowych zadań.

W uroczystości obok przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej PSP - Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Mirosława Jasztala udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatu płockiego: Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku Jan Jerzy Ryś, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP i kombatantami Hilary Januszczyk, komendanci powiatowych PSP z województwa mazowieckiego oraz liczna grupa zaproszonych gości, wśród nich: samorządowcy, strażacy ochotnicy, strażacy emeryci i szefowie instytucji współpracujących ze strażą pożarną.