Jak zatrudnić cudzoziemca? Spotkanie informacyjne w Wyszogrodzie

W dniu 13 lutego 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, odbyło się spotkanie informacyjne mające na celu przedstawienie zmian w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców.

Na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Jana Boszko w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku: Dariusz Boszko - Wicedyrektor PUP oraz Katarzyna Lewandowska - Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy, którzy omówili najważniejsze zagadnienia dotyczące zmian w przepisach dotyczących zatrudnienia cudzoziemców po 01.01.2018 roku, następnie głos przekazano przedstawicielom ZUS w Płocku, którzy omówili zagadnienia związane z oskładkowaniem umów o pracę i umów cywilnoprawnych zawieranych z cudzoziemcami.

Zainteresowanie tematem było ogromne, przybyło ponad 200 rolników z terenu powiatu, padło wiele pytań, na które prowadzący starali się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Obecny na spotkaniu Starosta Płocki Mariusz Bieniek zapewnił rolników, że dołoży wszelkich starań, aby rejestracja wniosków i wydawanie zaświadczeń  i zezwoleń dotyczących powierzenia pracy cudzoziemcom odbywała się sprawnie – zarówno w samym Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku, jak i w Punkcie w Wyszogrodzie.

W spotkaniu uczestniczyła również radna Powiatu Płockiego – Anna Jachimiak oraz Joanna Misiakowska – Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Spotkanie poprowadziła Anna Kosakowska – Sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród.