Porozumienie o współpracy partnerskiej

W dniu 26 stycznia 2018 roku,  w siedzibie firmy Budmat Auto Sp. z o.o. w Płocku przy ul.  Bielskiej 67 doszło do podpisania porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie a firmą Budmat Auto. Porozumienie podpisali:  Pan Konrad Kiełbasa – Prezes Firmy Budmat Auto oraz Pani Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk – Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
Porozumienie obejmuje szereg obszarów ukierunkowanych na poszerzanie wiedzy, zdobywanie umiejętności praktycznych uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w zakresie najnowszych technologii mechanicznych oraz mechatronicznych  stosowanych  we współczesnych pojazdach samochodowych.
W Zespole  Szkół  im. Stanisława w Gąbinie  kształceni są    specjaliści w  różnych dziedzinach, wśród  których technicy, mechanicy  pojazdów samochodowych   zajmują istotną pozycję.  Zdobywanie wiedzy w dziedzinie rozwijającej się tak dynamicznie jak motoryzacja winno być realizowane w sposób umożliwiający bezpośredni kontakt z najnowszą technologią.
Firma Budmat Auto zajmuję się  sprzedażą i obsługą popularnych na naszym rynku marek samochodów: Suzuki, Ford, Nissan, Opel, Peugeot, ISUZU. Ponadto w ofercie firmy znajduje się kompleksowa obsługa serwisowa, blacharnia-lakiernia, Stacje Kontroli Pojazdów, wypożyczalnia samochodów, oferta sprzedaży samochodów używanych, myjnie samochodowe oraz całodobowa pomoc techniczna.  Firma zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników oraz posiada zaawansowane  zaplecze techniczne. Możliwość odwiedzania w  ramach wycieczek branżowych, odbywania  praktyk zawodowych w salonach   samochodowych  Budmat Auto  będzie zapewne  dla naszych uczniów idealną okazją do  zapoznania się z  procesem  naprawy, diagnozowania współczesnych  samochodów. Obydwie strony porozumienia zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań aby współpraca przynosiła   jak najwięcej korzyści dla tych, dla których będzie realizowana – dla uczniów Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.