Remont drogi powiatowej w m. Krubice zakończony!

Warunki pogodowe z ledwością pozwoliły na zrealizowanie tego zadania. Ale udało się! Świeżo wyremontowany prawie 1200 metrowy odcinek drogi powiatowej w Krubicach (Gmina Bulkowo) został oddany do użytku.

Silny wiatr i nieustające opady deszczu to standardowa aura pogodowa, jaka towarzyszy nam od niemalże sierpnia i utrudnia realizację kolejnych inwestycji drogowych. W skutek tej niesprzyjającej aury droga w Krubicach jest jedną z nielicznych, którą udało się wykonać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Wyremontowane zostało dokładnie 1167 metrów drogi asfaltowej, dotychczas będącej w fatalnym stanie technicznym. Inwestycja obejmowała m.in. położenie podbudowy oraz nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych, wykonanie poboczy żwirowych, wykonanie zjazdów do posesji oraz innych dróg, odtworzenie istniejących rowów przydrożnych oraz zamontowanie oznakowania drogowego.

Całość inwestycji wyniosła 644 005,49 zł, z czego Starostwo Powiatowe w Płocku przeznaczyło na ten cel 494 005,49 zł, pozostałe środki w wysokości 150 000,00 zł pochodziły z budżetu Gminy Bulkowo. Inwestycja została sfinansowana dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W środę 6 grudnia dokonano oficjalnego otwarcia, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, radny Andrzej Kuliński oraz Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk.