Podsumowanie projektu „Do szopy hej pasterze” w DPS w Koszelewie

Chciałbym, żebyśmy potrafili się szanować, wspierać, pomagać sobie, akceptować czyjeś słabości, pomagać w trudnościach - tego życzę Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok w imieniu samorządu powiatu płockiego. Życzę również tego, żebyśmy nasze życzenia, które tak łatwo wymawia się potrafili wcielać w życie – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek podczas podsumowania projektu „Do szopy hej pasterze” zorganizowanego w Domu Pomocy Społecznej przez działające przy domu Stowarzyszenie Bezpieczna Przystań na rzecz DPS w Koszelewie oraz ludzi w podeszłym wieku.

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości oraz kształtowanie postaw twórczych, kreatywności i wyobraźni plastycznej. Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili Domy pomocy Społecznej w: Goślicach, Zakrzewie, Nowym Miszewie, Brwilnie i Koszelewie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wyszogrodzie i Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy DPS w Zakrzewie, Koszelewie i Nowym Miszewie. Realizowany projekt zawierał dwa moduły. Pierwszy polegał na wydaniu kalendarza „DZIELIMY SIĘ Z WAMI NASZYMI TALENTAMI”, który zawiera prace mieszkańców domu wykonane podczas zajęć terapeutycznych, drugi na przygotowaniu Szopek Bożonarodzeniowych, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. I tak komisja złożona z Starosty Płockiego Mariusza Bienka, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Radnego Powiatu Płockiego Józefa Walewskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka za najpiękniejszą szopkę uznała tę wykonaną przez WTZ w Nowym Miszewie, drugie miejsce zajęła szopka wykonana przez mieszkańców DPS w Koszelewie, trzecie miejsce przypadło DPS w Zakrzewie.

Całość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, a całe spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród mieszkańcom domu, których prace znalazły się we wspomnianym kalendarzu, wspólnym kolędowaniem z zespołem „Mucha” i słodkim poczęstunkiem.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.