Dzień Honorowego Krwiodawstwa

Dar krwi to jeden z najcenniejszych darów, jakie może przekazać człowiek drugiemu człowiekowi. W Spółdzielczym Domu Kultury spotkali się ci, którzy od lat bezinteresownie przekazują ten dar innym.

W czwartkowe popołudnie obchodzili oni Dzień Honorowego Krwiodawstwa. Były gratulacje, podziękowania i nagrody. Wiele osób otrzymało wyróżnienia od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi Mazowiecki Zarząd Okręgowy PCK w Warszawie nadał także trzynastu osobom Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia, trzynastu osobom odznakę Zasłużony Honorowy dawca Krwi II stopnia. Dwadzieścia jeden osób wyróżniono Odznaką Zasłużony Honorowy dawca Krwi III stopnia.

Podczas uroczystości Powiat Płocki reprezentowała Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku Karolina Koper.