• Przez cały 2018 rok świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnie tygodnie tych wyjątkowych obchodów możemy uczcić gestem płynącym prosto z serca – uszczęśliwić 100 dzieci, które, zwłaszcza w święta, pragną poczuć ludzką dobroć. Okażmy swój patriotyzm, przywiązanie do „małych ojczyzn” i ich mieszkańców również w ten sposób!

• W związku z realizacją zadania nr 4 – Wsparcie służb społecznych w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniach 19 października 2018 r. i 09 listopada 2018 r. w Hotelu Tumskim w Płocku  zorganizowano Szkolenie dla przedstawicieli służb społecznych.  Łącznie w szkoleniu udział wzięło 30 osób.

• W związku z realizacją zadania nr 4 Projektu pt. „Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej  IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w październiku 2018 r. rozpoczęto realizację kursów zawodowych, dzięki którym 30 uczestników z 6 warsztatów terapii zajęciowej działających na terenie powiatu płockiego nabędzie lub podniesie kwalifikacje zawodowe. Kursy prowadzone są przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku.

• - Wszystkim samorządowcom w kraju życzę takiej Rady, jaka ma tu dzisiaj ostatnie posiedzenie – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek. A Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski odpowiadał: - Dziękuję Zarządowi za podejmowanie trafnych i dobrych dla mieszkańców decyzji.

• Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie to szkoła z ogromnymi tradycjami, która pielęgnuje w swojej placówce poczucie patriotyzmu, dbałości o piękno mowy ojczystej oraz pamięci o poległych za ojczyznę. To miejsce, w którym uczymy historii, ale co ważne, jesteśmy jej częścią oraz tworzymy ją.

• Powiatowe Centrum Zarzadząnia Kryzysowego informuję, że w dniu 14 listopada 2018 r. w ramach ćwiczenia RENEGADE/SAREX-18/II między godz. 9.00 a 14.00 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi syreny alarmowe wchodzące w skład Powiatowego Systemu Ostrzegania i Alarmowania Ludności

Syreny uchronione zostaną na terenie następujących miejscowości: Dobrzyków, Nowy Wiączemin, Wiączemin Polski, Troszyn Polski, Juliszew, Piotrkówek, Kępa Polska, Białobrzegi, Mała Wieś, Podgórze, Zakrzewo Kościelne, Soczewka, Nowy Duninów, Wykowo, Bielino, Stara Biała, Maszewo Duże, Stare Proboszczewice, Staroźreby, Nowa Góra, Drwały, Rakowo, Bulkowo, Blichowo, Nadułki.

• Dokładnie 100 lat temu, po ponad 120 latach niewoli, odzyskaliśmy upragnioną Niepodległość. Cały kraj opanowała atmosfera radości, dumy, wzruszenia i ogromnego entuzjazmu. 11 Listopada 1918 roku siłami takich ludzi jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos czy Ignacy Daszyński, przywrócono Polskę na mapy Europy. Dziś dzień 11 listopada co roku sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym pamiętamy o odzyskaniu przez nasz kraj wolności po 123 latach zaborów. W tym roku było to święto jeszcze bardziej wyjątkowe, podniosłe, uroczyste.

• „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się”.