• Spotkanie wigilijne odbyło się w piątek, 15 grudnia, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. Uczestniczyli w nim m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka. Rolę gospodarzy pełnili Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Bogusław Jankowski, Dyrektor PUP Małgorzata Bombalicka oraz Wicedyrektor Dariusz Boszko.

• Biuro Ochrony Środowiska PKN ORLEN S.A., informuje, że w dniu 17.12.2017 od godz. około 15.00 planowane jest rozpoczęcie rozruchu instalacji Olefin II. Wiąże się to ze zwiększonym zrzutem węglowodorów na pochodnie na działce D-10 i H-7. Szacowana wielkość zrzutu w czasie rozruchu będzie się zmieniać w zależności od poszczególnych etapów. Spalanie węglowodorów     na pochodni będzie całkowite i kontrolowane. Zrzut w zaistniałej sytuacji jest nieunikniony i zgodny z procedurą uruchomienia instalacji Olefin II.

• Oddechu od trosk, wiele spokoju i wszystkiego dobrego życzę Wam na te Święta i nadchodzący Nowy Rok – mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego przez kadrę i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Goślicach.

W świątecznej atmosferze 15 grudnia 2017 r. w remizie OSP w Goślicach zapanował niecodzienny nastrój. A to za sprawą odbyło niezwykłych artystów -  mieszkańców DPS w Goślicach pracowników DPS oraz młodzieży szkolnej, którzy przygotowali niezwykły program artystyczny.

W spotkaniu wspólnie ze Wicestarostą Iwoną Sierocką uczestniczyli m.in. Członkowie Zarządu Powiatu w Płocku Paweł Jakubowski, Stefan Jakubowski i Krzysztof Wielec, Radni Powiatu Płockiego: Ewa Kowalak i Magdalena Woja, Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Jarosław Mioduski, przyjaciele DPS w Goślicach oraz licznie zgromadzeni rodzice występujących artystów.

• Przedświąteczne spotkanie opłatkowe Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” oraz zaproszonych gości odbyło się w czwartek, 14 grudnia, w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. Było tradycyjne dzielenie się opłatkiem, nie zabrakło pięknych kolęd i chwili refleksji.

W uroczystości wzięli udział m.in. Biskup Płocki Piotr Libera, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Przewodniczący Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” Jerzy Obrębski.

• Kadrze zarządzającej, wszystkim pracownikom, rodzicom i opiekunom, wszystkim, którzy pracują na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących życzę wszystkiego dobrego na te Święta, na nadchodzący Nowy Rok. W imieniu samorządu powiatu płockiego dziękuję za wykonywaną pracę mając świadomość trudu jak w nią wkładacie – mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie Barbarę Stańską – Mackiewicz oraz Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Iwonę Paradowską – Olkowską.

• Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas zadumy i namysłu, to także okres, kiedy to ludzie chcą przebywać z osobami sobie bliskimi, z rodziną, przyjaciółmi, z osobami, które się szanuje, które potrafią doradzić, a czasem zganić, które potrafią pomóc nieść na co dzień troski te mniejsze i większe, te codzienne, osobiste i te trochę inne, społeczne. Dlatego tak ważne jest, aby w tych wyjątkowych chwilach być właśnie z bliskimi, by z życzliwością przełamać opłatek i z serca przekazać dobre słowo, te które się czuje gdzieś w głębi siebie. Tym razem Starostę Mariusza Bieńka, Burmistrza Drobina Andrzeja Samoraja, radnych powiatowych Krzysztofa Wielca oraz Bogdana Banaszczaka na wspólną wigilię zaprosili seniorzy z Łęga (gm. Drobin). Z obecnymi wspólną modlitwę odmówili ks. Wojciech Stasiak oraz ks. Zbigniew Załęcki.

• W dniu 13 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe. Uczniowie wprowadzili społeczność szkolną i zaproszonych gości w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 13 grudnia w Holelu Tumskim odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycił: Jego Ekscelencja ks. bp Roman Marcinkowski, który pobłogosławił wszystkich obecnych na Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok. Władze Powiatu Płockiego reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka i Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, którzy w imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka i własnym podziękowali Prezesowi Izby Gospodarczej Krzysztofowi Izmajłowiczowi i wszystkim jej członkom za dotychczasowy wkład włożony w życie naszego regionu. Złożyła również życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.