Jesienne Biegi Przełajowe w Podgórzu

9 listopada br. po raz XVIII rozegrano Jesienne Biegi Przełajowe w Podgórzu, które są organizowane z okazji Święta Niepodległości.  W tym roku na starcie stanęło 807 zawodników, którzy rywalizowali w 14 biegach, w 7 kategoriach. Za zajęcie czołowych miejsc zawodnicy otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe, a 3 najlepsze szkoły w każdej kategorii otrzymywały puchary. Do klasyfikacji zespołowej punkty zdobywało 6 zawodników z danej szkoły, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Fundatorami nagród byli: Szkoła Podstawowa w Podgórzu, Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Gminy w Małej Wsi. Rywalizacja na trasach była niezwykle zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem „fair play”. Impreza była wzorowo zorganizowana  i bardzo sprawnie przeprowadzona, do czego przyczyniła się praca wielu osób: nauczycieli SP w Podgórzu, rodziców, strażaków z Podgórza i Małej Wsi. Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymał kubek gorącej herbaty i słodką bulkę. Klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe – dziewczęta

1. SP Bulkowo
  2. SP nr 6 Płock
  3. SP Radzanowo
  4. SP Bodzanów
  5. SP Łąck
  6. SP nr 2 Płońsk

W tej kategorii rywalizowało 26 szkół.

Szkoły Podstawowe – chłopcy.

1. SP nr 6 Płock
  2. SP Bulkowo
  3. SP Proboszczewice
  4. SP Łąck
  5. SP Bodzanów
  6. SP nr 2 Płońsk

Rywalizacji uczestniczyło 25 szkół.

Gimnazja – dziewczęta

1. G Bielsk