Dzień Aktywnej Społeczności w Antoniówce

Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych brał czynny udział w Dniu Aktywnej Społeczności w Antoniówce, który odbył się 20 czerwca br. na terenie Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w Brwilnie.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek ufundował karimaty służące do ćwiczeń gimnastycznych dla mieszkańców Domu. Uczestnicy otrzymali także kapelusze przeciwsłoneczne oraz czapki z daszkiem chroniące głowy przed udarem słonecznym oraz chorobami związanymi z układem krążenia.

Podczas uroczystości nastąpiła kolejna odsłona kampanii „Stop Przemocy” realizowanej przez Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2020.

Kampania miała na celu uczyć rozpoznawać sytuacje przemocy i wskazywać sposoby przeciwdziałania. W jej ramach Starosta Płocki ogłosił konkurs plastyczny pod nazwą „Przeciwdziałanie przemocy” w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku prowadzili działania profilaktyczne w zakresie ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania przemocy.