Ankieta dot. oceny potrzeb inwestycyjnych w zakresie zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, w perspektywie finansowej 2021-2027

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministerstwa Infrastruktury prosimy o wypełnienie ankiety elektronicznej dotyczącej zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

W załączeniu przesyłamy pismo Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pana Marka Gróbarczyka, w którym zawarto szczegółowe informacje.

Ankieta sondażowa, o której mowa w dokumencie, zamieszczona jest na stronie http://www.arcadis.com.pl/jakosc-wody-instytucje-panstwowe.

Na stronie tej znajdują się 3 ankiety. Gminy powinny wypełnić ankietę skierowaną do nich oraz przesłać link do podmiotów realizujących w praktyce zbiorowe zaopatrzenie w wodę na ich terenie, zobowiązując do wypełnienia ankiety skierowanej do przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Jeśli zadanie zaopatrzenia w wodę do spożycia realizują bezpośrednio gminy, to w trakcie wypełniania ankiety do gmin nastąpi przekierowanie do ankiety dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Ponadto uruchomiona została strona internetowa: https://www.arcadis.com.pl/jakosc-wody-ankieta, na której znajdują się ankiety do konsumentów, ekspertów, właścicieli lub administratorów dużych obiektów priorytetowych oraz przedsiębiorstw spożywczych.

Gminy są właścicielem wielu obiektów priorytetowych (duże obiekty świadczące usługi publiczne), prosimy więc o przesłanie administratorom linku wraz z prośbą o wypełnienie ankiet do nich skierowanych.

Prosimy także o zamieszczenie tego linku na gminnych stronach internetowych oraz zachęcenie wszystkich innych właścicieli i administratorów obiektów priorytetowych (w szczególności szpitali hoteli, basenów) oraz mieszkańców do wypełnienia ankiet.

Na stronach internetowych z ankietami dostępna jest także tzw. ankieta wdrożeniowa, której celem jest pozyskanie ogólnych informacji dotyczących odczuć respondentów, jakie działania, w jakich obszarach są najistotniejsze. Prosimy także o jej wypełnienie.

Termin na wypełnienie ankiet to 22.01.2021 r.

Z uwagi na krótki okres ankietyzacji wynikający z konieczności przedłożenia do Komisji Europejskiej opracowanego przez Ministerstwo Planu Inwestycyjnego na lata 2021-2027, będziemy zobowiązani za terminowe przesłanie wypełnionej ankiety - Państwa opinie są istotne, dziękujemy za zaangażowanie.

Zadbajmy o przyszłość polskiej kranówki!

Arcadis Sp. z o.o.

Załączniki: