Wsparcie osób młodych

„Młodzi Aktywni na Mazowszu” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest podniesienie aktywności zawodowo - edukacyjnej, wyposażenie uczestników w kwalifikacje i kompetencje zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy. Realizacja kompleksowego zindywidualizowanego programu aktywizacji zawodowo - edukacyjnej, zwiększającego szanse na możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia. Projekt adresowany jest do 100 osób (55 kobiet i 45 mężczyzn) w wieku 18-29 lat, mieszkających bądź pracujących na terenie województwa mazowieckiego, oraz posiadających status na rynku pracy osoby przystępującej do projektu:

- twz. ubogo pracująca, zatrudniona na umowę cywilno-prawną lub zatrudniona na umowę krótkoterminową.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a uczestniczy zagwarantowane mają:

- szkolenia zawodowe dostosowane do potrzeb lokalnego rynku pracy,

- stypendia szkoleniowe,

- staże zawodowe,

- stypendia stażowe,

- zwrot kosztów dojazdu,

- zwrot kosztów opieki nad osobą zależną/dzieckiem

- ubezpieczenie NNW.

Projekt „Młodzi Aktywni na Mazowszu” jest realizowany od 01.01.2020 r. do 31.03.2021 r. na terenie województwa mazowieckiego.

Projekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Szersze informacje na temat projektu dostępna są na stronie www.szkoleniamazosze.pl