Obwieszczenie Starosty Płockiego w sprawie Uproszczonych Planów Urządzania Lasów

 O B W I E S Z C Z E N I E

S T A R O S T Y   P Ł O C K I E G O

z dnia 15 stycznia 2020 r.

o ustawowym obowiązku sporządzania Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu

dla

właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych
w powiecie płockim - osób prawnych będących właścicielami albo użytkownikami wieczystymi oraz osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej będących posiadaczami samoistnymi, użytkownikami, zarządcami lub dzierżawcami lasów 

STAROSTA PŁOCKI - sprawujący bezpośredni nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa - informuje, iż zgodnie z art. 7 ust. 1  ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2020 r. poz. 2)  - trwale zrównoważoną gospodarkę leśną prowadzi się według uproszczonego planu urządzenia lasu. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 w/w ustawy - uproszczony plan urządzenia lasu sporządzany jest na zlecenie i koszt właścicieli.

Procedura sporządzania i zatwierdzania uproszczonych planów urządzenia lasu określona została w ustawie o lasach.

 Organem właściwym do zatwierdzania uproszczonych planów urządzenia lasu jest Starosta.

Zgodnie z art. 22 ust. 5 ustawy o lasach - Starosta nadzoruje wykonanie zatwierdzonych uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa.

Obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez rozplakatowanie na terenach wszystkich gmin powiatu płockiego, a także poprzez zamieszczenie na stronie internetowej powiatu płockiego oraz tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku i Nadleśnictw: Płock, Łąck i Gostynin w okresie od dnia przekazania.

                   Starosta Płocki 

Mariusz Bieniek

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.