Światowa Kampania pn. 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Przez pierwszych 19 dni listopada Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku będzie realizowało działania w ramach Światowej Kampanii: 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Będą to działania edukacyjne mające na celu budowanie świadomych postaw mieszkańców powiatu płockiego wobec krzywdzenia dzieci .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku poprzez udział w Kampanii łączy siły, by wspólnie z innymi instytucjami i organizacjami mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności najmłodszych oraz przypominać i uczyć o tych wartościach.

Centrum zrealizuje działania nagłaśniające sprzeciwianie się wszelkim formom krzywdzenia dzieci i młodzieży min. poprzez propagowanie na terenie  tutejszego powiatu podmiotowości dziecka w  wychowaniu, edukacji i systemie prawa. Zostaną zorganizowane warsztaty edukacyjne dla przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji pomocowych, nauczycieli oraz konferencja pn. „Podmiotowość dziecka w  wychowaniu, edukacji i systemie prawa”.

Załączniki:
Pobierz plik (19 dni plakat.jpg)19 dni plakat.jpg6422 kB