Obwieszczenie Starosty Płockiego

o możliwości ubiegania się o środki finansowe z budżetu Państwa z przeznaczeniem na pokrycie kosztów zagospodarowania i ochrony związane z odnowieniem lub przebudową drzewostanów zniszczonych w wyniku pożaru lub innej klęski żywiołowej, spowodowanych czynnikami biotycznymi albo abiotycznymi, zagrażającymi trwałości lasów

dla

WŁAŚCICIELI LASÓW NIESTANOWIĄCYCH WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWA W POWIECIE PŁOCKIM

 STAROSTA PŁOCKI - sprawujący bezpośredni nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa - informuje, że zgodnie z art. 12 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2017 r. poz. 788, z późn. zm.) - w przypadku braku możliwości ustalenia sprawcy szkody w lasach, powstałej w wyniku oddziaływania gazów i pyłów przemysłowych, oraz w przypadku pożarów lub innych klęsk żywiołowych spowodowanych czynnikami biotycznymi albo abiotycznymi, zagrażających trwałości lasów, koszty zagospodarowania i ochrony związane z odnowieniem lub przebudową drzewostanu finansowane są z budżetu państwa.

Właściciele lasów, spełniający kryteria prawne, mogą składać wnioski w terminie do dnia 30 września 2018 r. do Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku - o przyznanie środków z budżetu Państwa na pokrycie kosztów zagospodarowania i ochrony lasu zniszczonego w wyniku klęski żywiołowej, spowodowanych czynnikami biotycznymi albo abiotycznymi, zagrażającymi trwałości lasów.

Brak możliwości ustalenia sprawcy szkody w lesie musi być udokumentowany i załączony do wniosku (np. postępowanie policji, prokuratury). Dokument potwierdzający powyższe winien być załączony do wniosku.

Formularz wniosku jest dostępny w formie papierowej w Wydziale Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich (V piętro, pokój Nr 501) oraz w formie elektronicznej na stronie internetowej powiatu płockiego www.powiatplock.pl  w zakładce „Ogłoszenia”.

Złożone wnioski podlegają zaopiniowaniu przez właściwego Nadleśniczego Lasów Państwowych.  

Obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez rozplakatowanie na terenach wszystkich gmin powiatu płockiego, a także poprzez zamieszczenie na stronie internetowej powiatu płockiego oraz tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku i Nadleśnictw: Płock, Łąck i Gostynin w okresie od dnia przekazania do dnia 30 września 2018 r.

Starosta Płocki 

Mariusz Bieniek

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.