„Marszałek Województwa zaprasza do udziału w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Każda społeczność potrzebuje osób wrażliwych na potrzeby, czy to osób wymagających stałej opieki, czy też osób wymagających wsparcia w organizacji społecznych wydarzeń. Rolę tę w społeczeństwie pełnią wolontariusze – osoby  pracująca na rzecz drugiego człowieka, która niosą pomoc potrzebującym, buduje więzi międzyludzkie oparte na wzajemny zaufaniu i solidarności. Ciężką pracę Tych osób należy propagować i nagradzać. Na przeciw tej potrzebie po raz kolejny wychodzi Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ogłaszając konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, który ma za zadanie wyróżniać najlepszych wolontariuszy na Mazowszu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września br. Nagródźmy więc osoby które dla Naszego Powiatu z czystej potrzeby serca poświęcają swój czas i wspierają osoby potrzebujące.

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Jeden podmiot może wskazać od 1 di 5 kandydatów (każdą na osobnym formularzu).

W zeszłym roku do konkursu zgłoszono aż 60 kandydatur. Laureatami I miejsca w konkursie zostali wychowankowie grupy VI w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu, II miejsce przypadło Pani Anecie Komisarczuk – wolontariuszce w Programie Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, a III miejsce zajął Pan Konrad Jóźwiak – wolontariusz z Gminy Szydłowiec.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Aby zgłosić swojego kandydata należy na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35 – osobiście lub za pośrednictwem poczty lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z opisem jego działalności w postaci np. wspomnienia, relacji czy pamiętnika. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2019 r.

Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest w październiku podczas gali konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Szczegółowych informacji udziela:

Biuro Dialogu Obywatelskiego

Departament Organizacji

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 59 79 679 lub 22 59 79 683

plakat copy copy copy copy

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.