Festiwal piosenki turystycznej pn. „Dźwiękospacery po Mazowszu”

Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem", działając w partnerstwie z Wydziałem Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie oraz Miastem i Gminą Wyszogród, zaprasza do udziału w festiwalu piosenki turystycznej pn. „Dźwiękospacery po Mazowszu”, skierowanym do młodzieży z terenu Powiatu Płockiego i miasta Płocka.

Festiwal realizowany jest w ramach projektu pn.: „Turystyka kulturowa - coś dla mnie i dla ciebie” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal przeprowadzony jest w formie konkursu i odbywa się w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej.

Konkurs skierowany jest do młodzieży (wiek min. 11 lat) z terenu Powiatu Płockiego i miasta Płocka.

Miejsce: Amfiteatr w Wyszogrodzie, bulwary nadwiślańskie.

Termin: 14.06.2019 r.

NAGRODY

 1. Jury nagrodzi laureatów nagrodą rzeczową oraz dyplomem.
 2. Nagrody i dyplomy:
 • Laureaci konkursu indywidualnego – 3 laureatów – nagroda: smartwatch.
 • Laureaci konkursu zespołowego – 3 laureatów (nagrody dla zespołów): sprzęt nagłaśniający - wykorzystywany przez zespoły muzyczne w prowadzonej działalności artystycznej.
 1. Dodatkowo Jury przyzna wyróżnienia oraz dyplomy.
 • Wyróżnienia w konkursie indywidualnym – 3 wyróżnienia – wyróżnienie: smartwatch.
 • Wyróżnienia w konkursie zespołowym – 3 wyróżnienia (wyróżnienie dla zespołów): sprzęt nagłaśniający.

Regulamin – w załączeniu.

W trakcie festiwalu organizatorzy proponują uczestnikom (bezpłatnie) warsztaty terenowe.

Miejsce: Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej - Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku, bulwary nadwiślańskie w Wyszogrodzie, tramwaj wodny.

Warsztaty będą imprezą towarzyszącą festiwalowi piosenki turystycznej, która zapewni młodzieży aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciu oraz zachęci do uprawiania turystyki kulturalnej. Prowadzone będą m.in. w Wyszogrodzkim Muzeum Wisły, które ma siedzibę w najbardziej malowniczej części miasta - na skarpie wiślanej z widokiem na zakola rzeki w sąsiedztwie amfiteatru.

 

Program warsztatów:

Część I – muzealna w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej

Część II – terenowa:

 1. Zwiedzanie nadwiślańskiego EKOMUZEUM na Górze Zamkowej - fragmenty fundamentów średniowiecznej warowni, a także pamiątki z okresu II wojny światowej.
 2. Zwiedzanie pawilonu wystawienniczego z ekspozycją elementów lotniczych samolotu Pe 2, wydobytych w Kamionie w 2015 r. ze starego koryta rzeki Bzury (lewy dopływ Wisły).
 3. Zajęcia edukacyjne na ścieżce przyrodniczej przed Muzeum Wisły w Wyszogrodzie z tablicami edukacyjnymi prezentującymi zdjęcia ptaków z gatunków objętych ochroną czynną, które żyją na Mazowszu.
 4. Prezentacja aplikacji „Ekoinicjatywa – Powiat Płocki” z mapą szlaków rowerowych, pieszych i kajakowych, i z zaznaczonymi miejscami odpoczynku na terenie powiatu płockiego – zachęcenie do pobrania aplikacji.
 5. Prezentacja oraz zaproszenie do skorzystania z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, znajdującej się przy Muzeum Wisły.

Część III – rejsy tramwajem wodnym po Wiśle – warsztaty.

Podczas rejsu uczestnicy dowiedzą się, czym naprawdę jest Wisła, jaką rolę odgrywa w kształtowaniu się polskiego społeczeństwa, czy lokalny transport rzeczny ma wpływ na regionalną turystykę oraz promocję kultury wokół Wisły, a przede wszystkim o tym, że Wisła i tereny nadwiślańskie to nasze naturalne oraz historyczno – kulturowe dziedzictwo.

Zakładamy, że warsztaty oraz rejsy po Wiśle będą inspiracją do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Moda na Mazowsze – turystycznie i kulturowo” i zachęca do odnajdywania „perełek” Mazowsza.

Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu na festiwal.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem"

Płock 09-402, ul. 1 Maja 7c

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 24 268 37 74, 510 270 036

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.