Możliwość wsparcia dla jednostek OSP w ramach Tarczy Antykryzysowej

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Płocku rozpoczął nabór wniosków na pożyczki z Funduszu Pracy, które są skierowane do organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą lub statutową, co oznacza, że ubiegać się o nią mogą również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. złotych i udzielana jest jednorazowo, przy czym wysokość pożyczki nie może przekroczyć 10% przychodów w poprzednim roku bilansowym (CIT-8 za rok 2019). Przychód w poprzednim roku bilansowym organizacji pozarządowej nie może przekroczyć 100 000 zł. Pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu pod warunkiem, że organizacja pozarządowa będzie prowadziła działalność statutową przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Za datę udzielenia pożyczki uznaje się dzień wypłaty środków przez urząd pracy na konto organizacji pozarządowej- w tym wypadku jednostki OSP.

Wszelkie informacje dotyczące pozyskania pożyczki znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy: https://plock.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/15zzda-pozyczka-org

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30