Obowiązek przestrzegania zasad bioasekuracji ASF

Płock, dn. 27.04.2020r.

INFORMACJA

W związku z okresem nasilonych prac polowych, Powiatowy LekarzWeterynarii w Płocku przypomina o obowiązku przestrzegania zasad
bioasekuracji.Przemieszczanie ludzi i maszyn rolniczych „gospodarstwo – pole – gospodarstwo” zagraża zawleczeniem wirusa ASF
ze środowiska do stada świń.Jedyną metodą zabezpieczenia świń przed ASF jest rygorystyczne przestrzeganie zasad bioasekuracji.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku
                                                                                                                                                    lek.wet. Marek Sankiewicz