Warsztaty z zakresu kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej oraz treningu ekonomicznego w projekcie Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego

W związku z realizacją zadania nr 4 Projektu pt.: „Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej  IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w dniach od 21 do 22 marca 2019 r. w Hotelu Kawallo w miejscowości Leonów w gminie Słubice zorganizowano dla 35 uczestników projektu tj. 20 osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą i 15 osób z niepełnosprawnością. Ponadto uczestnikom podczas warsztatów towarzyszyło 6 opiekunów.

Celem warsztatów było:

• aktywizacja i motywacja uczestników, co pozwoli im wejście na rynek pracy,
  • nauka racjonalnego gospodarowania budżetem, co jest przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Warsztaty przeprowadzili specjaliści z Poradni „ĄĘ” z Płocka. Uczestnicy podczas warsztatów uczyli się m.in.: skutecznego motywowania siebie do pracy, mechanizmów powstawania motywacji, wyznaczania i osiągania celów, samodyscypliny, poczucia własnej wartości, wartości pieniądza, konstruowania budżetu domowego i racjonalnego wydatkowania pieniędzy.

W ramach warsztatów uczestnikom zapewniono noclegi i wyżywienie, sale szkoleniowe, transport na warsztaty oraz materiały szkoleniowe.