Mentoring dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim”

deinstytucjonalizacja logo

W związku z realizacją zadania nr 2 - Wsparcie pieczy zastępczej w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, zorganizowano mentoring dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

Jest to innowacyjny system wsparcia wychowanków pieczy zastępczej. Mentor wspiera dzieci i młodzież przebywające w pieczy zastępczej, przeżywające sytuacje kryzysowe, jest słuchaczem, nauczycielem, przewodnikiem.

Wsparcie trwa od kwietnia 2018 r. i będzie realizowane do stycznia 2019 r. dla 10 wychowanków z naszego powiatu.